• Hudobný odbor

• Hudobný odbor ponúka výučbu na nasledovných hudobných nástrojoch: klavír, klasická a elektrická gitara, flauta, priečna flauta, klarinet, saxofón, trúbka, trombón, husle, viola, kontrabas, violončelo, bicie, marimba, cimbal, xylofón, ľudové nástroje, citara, okrem toho tiež prebieha na škole výučba spevu a hudobnej teórie.

„V nižších ročníkoch deti hravou formou zoznamujeme s rytmom a melodikou hry. Hudba je prítomná v rôznych hrách, speve a spoznávaní rytmu.“

Deti v školskom veku majú možnosť okrem samotnej hry na hudobnom nástroji si osvojiť aj množstvo spomienok a dobrej nálady aj zo spoločných hudobných mini koncertov a predstavení. Hlavný predmet – hru na nástroji – dopĺňajú predmety ako hudobná náuka, komorná hudba, orchestrálna hudba, štvorručná hra, čítanie nôt, klavírny sprievod a zborový spev.

Svoje zručnosti môžu ukázať na školských koncertoch, domácich a medzinárodných súťažiach a majú možnosť zúčastniť sa letných hudobných táborov doma aj v zahraničí.

• Zene tanszak

• A zene tanszakon a következő hangszereket kínáljuk:

Zongora, klasszikus és elektromos gitár, furulya, fuvola, klarinét, szaxofon, trombita, harsona, hegedű, brácsa, nagybőgő, cselló, dob, marimba, cimbalom, xilofon, népi hangszerek, citera, ének, zeneelmélet.

Az alsóbb évfolyamokban a gyerekeket játékosan ismertetjük meg a ritmus- és dallamjátszó hangszerekkel. A sok mozgással, énekkel, dallam- és ritmusfelismeréssel, játékkal tarkított foglalkozás megkönnyíti a zenetanulást.

Az iskoláskorú gyerekeknek egyéni hangszeres órákon túlmenően számos lehetőséget kínálunk a közös muzsikálásra, mely sok örömet és élményt tartogat számukra. A fő tantárgyat – a hangszeroktatást – olyan tantárgyak egészítik ki, mint a zeneteória, a kamarazene, a zenekari játék, a négykezes játék, a kottaolvasás, a zongorakíséret és a kóruséneklés.

Tudásukat bemutathatják iskolai koncerteken, hazai és nemzetközi versenyeken, nyári zenei táborokban vesznek részt itthon és külföldön egyaránt.

• Čo ponúkame?                          Mit kínálunk?

• Okrem základných klasických hudobných nástrojov a spevu vyučujeme aj hru na elektrickej gitare, ktorá je čoraz obľúbenejšia.
        • •  Hra na klavíri

•  Hra na husliach

•  Hra na klasickej gitare

•  Hra na elektrickej gitare