• Výtvarný odbor

• Počas školského roka sa žiaci zoznámia s nasledovnými technikami v oblasti výtvarného umenia:

Kresba, maľba, grafika, sochárstvo, textil, maľba na sklo, papier, keramika, raku, porcelán, keramika, vypaľovaný smalt, fusing – tavenie skla, vitráže tiffany, ľudové výtvarné techniky, enkaustika, land art – umenie v prírode, dejiny umenia.

Vizuálna výchova a s ňou spojená výučba v umeleckej škole jednoznačne podporuje vzťah detí k umeniu a rozvíja ich kreativitu. Popri týchto pozitivitách sú tu aj ďalšie iné, ktoré jednoznačne stoja za spomenutie. „Vizuálna výchova dokáže veľa v oblasti samostatnosti, tvorivého správania, pomáha rozvíjať sebapoznanie a sebaúctu, rozvíja aj schopnosť koncentrácie a sebaregulácie. Získavanie a spracovávanie vedomostí v rámci tvorivých činností silne rozvíja schopnosti samostatného učenia.“

Výučba žiakov, však, nezačína a ani nekončí len v samotných ateliéroch. Vďaka lektorom a tvorivej skupine majú deti možnosť rozšíriť svoj obzor aj o ďalšie vedomosti a skúsenosti. „Naši žiaci sa zúčastňujú domácich a medzinárodných súťaží, rôznych domácich a zahraničných výstav, výtvarných táborov, výtvarných sympózií, navštevujú ateliéry renomovaných umelcov.“

• Képzőművészet tanszak

• A képzőművészet tanszakon a tanév során a következő technikákkal ismerkednek meg tanulóink:

Rajz, festészet, grafika, szobrászat, textil, üvegfestészet, papír, kerámia, raku, porcelán, fazekaskorongozás, tűzzománc, fusing-üvegrogyasztás, ólomüveg-tiffany, népművészeti technikák, enkausztika, land art- tájművészet, művészettörténet.

A vizuális nevelés különösen sokat tehet az önállóság, az alkotó magatartás kialakítása terén, segíti az önismeret, az önértékelés kialakulását, fejleszti a koncentrálóképességet, az önszabályozást is. Az alkotó tevékenységek során megvalósuló ismeretszerzés, illetve ismeretfeldolgozás erőteljesen fejleszti az önálló tanulási képességeket. Célunk, hogy elősegítsük a gyermekek művészettel való kapcsolatát és fejlesszük kreativitásukat.

Diákjaink hazai és nemzetközi versenyeken, különféle hazai és külföldi kiállításokon, képzőművészeti táborokban, képzőművészeti szimpóziumokon vesznek részt, neves művészek műtermébe látogatnak el.

• Naši žiaci sa počas výučby naučia tieto techniky výtvarného umenia:

•  Kresba

•  Maľba

•  Grafika

•  Textilné techniky

•  Maľovanie na sklo

•  Drôtovanie

•  Práca s papierom

•  Keramika

•  Práca s hrnčiarskou hlinou

•  Bábkarstvo

• Tanulóink az alábbi képzőművészeti technikákkal ismerkedhetnek meg: