• Baracska Ida

• „Mindig nagy örömömre szolgál, hogy bevezethetem a gyerekeket a zene birodalmába a hangjegyek rejtelmeibe. Csodálatos dolog látni a gyermekek fejlődését, átadni a zene szeretetét, fejleszteni a képességeiket, kiszélesíteni a tudásukat. A művészi, alkotó tevékenység jótékony hatást gyakorol a testi és lelki egészségre, pozitív hatással van a tanulók személyiségének fejlődésére.”

• Bertók Tibor

• “A zene számomra lételem, nem tudom elképzelni nélküle az életem.”

Zenész családból származik, 4 éves kora előtt már a 100 Tagú Cigányzenekarral szólózott. Számos zeneművészeti díj mellett megkapta a Komáromi Pro Urbe díjat, Harmónia díjat, Prešporský Paganini díjat, a Talent Novej Európy fődíját valamint „Szlovákia legjobb fiatal muzsikusa” elismerést. Fiatal kora ellenére koncertezett már Rotterdamban, Hágában, Bécsben, Heidelbergben és Berlinben, ahol a német kancellár előtt játszott. Jelentős szimfonikus zenekarok szólistájaként is számos sikeres fellépés gazdagította pályafutását. A Zeneművészeti Főiskola elvégzése után a szólistakarrier mellett egyre nagyobb teret kapott pedagógiai tevékenysége. Jelenleg iskolánk elhivatott tanára, aki örömmel osztja meg tudását a tanulókkal.

• Emmer Péter

• Főként szakmai berkekben nemzetközileg is ismert és elismert gitárvirtuóz. Több saját albummal is rendelkező kitűnő zeneszerző és énekes, olyan neves művészekkel szerepel együtt, mint Alapi István, az Edda együttes gitárosa és Henry Toth, az egyik legismertebb szlovák gitáros. Szerepel a Kor-Zár együttes, Az én falkám című albumán, valamint Korpás Éva, Szerelem, szerelem című lemezén. Zenészként szerepel a Komáromi Jókai Színház több zenés darabjában és több musical zeneszerzője. Számos nemzetközi zenei és többszörös Harmónia díjjal a tarsolyában, 2013-tól oszlopos tagja művészeti iskolánknak.

„Jó érzés a növendékekkel foglalkozni, látni, ahogy hónapról-hónapra fejlődnek. A tehetség önmagában nem elég. Az eredményekhez a szorgalom, a kitartás és a szakmai támogatás is egyaránt fontos.”

• Kalmár Zsuzsa

• „A tanításban szeretek a zenei frázisokhoz, dallamokhoz a legsokrétűbb példákat párosítani az életből merítve, hogy a legautentikusabban kitudják fejezni magukat, és az adott darab tartalmát. Ilyenkor látom, mennyire kinyílik a világ előttük. Néha színészileg is eljátszom, ha olyan jellegű… A művészetet azért szeretem, mert magam módján kicsit alkotni szeretek, ezért vagyok a pályán már ennyi éve. A gyerekek ugyanúgy alkotnak, beleviszik a saját egyéniségüket a darabok előadásába.”

• Köles Andrea

• „A művészeti tantárgyat oktató tanár feladata az, hogy úgy formálja, irányítsa a tanulók ízlését, hogy igényesek legyenek - ne az értéktelen tucatárut lássák, hanem keressék meg az őket érdeklő dolgok közt az elismerésre érdemest vagy csodálatraméltót, a minőséget. És persze tegyük ezt úgy, hogy közben nem erőltetjük rá a diákokra a saját ízlésünket. Örülök, hogy a gyerekek nem kényszerből jönnek, szeretnek ide járni. Éppen ezért sokkal személyesebb is a tanár- diák viszony.”

• Póč Tomáš

• „Miért tanítunk zenét? Nem azért, mert világhírű zeneművészt szeretnénk belőletek. Nem azért, mert elvárjuk, hogy egész életetekben zenéljetek és énekeljetek. Nem is azért, hogy csak szórakozzatok. De hát egyszer majd felnőtök és felismeritek a művészet és az élet szépségeit. Érzőek lesztek és lesz mibe kapaszkodnotok. Több szeretettel, együttérzéssel és jóval rendelkeztek majd, egyszóval gazdagabb élettel. És hogy tudjuk növelni életünk értékeit, ha nem tanuljuk meg, hogy kell élni? Ezért tanítunk zenét. ”

• Zsapka Attila

• 2017 óta tanít iskolánkban a Harmónia díjas gitáros, énekes, zeneszerző, a felvidéki magyar zenei élet egyik kiemelkedő alakja a Kor-Zár együttes alapító tagja. Az évek során a Kor-Zár tagjai mellett sok kitűnő zenésszel és előadóművésszel volt és van szerencséje együtt dolgozni, köztük Kátai Zoltán és Dinnyés József énekmondók, a Kaláka együttes, Vadkerti Imre előadóművész, Korpás Éva népdalénekes, Gál Tamás színművész, Lakatos Róbert brácsaművész, Benkó Ákos jazz dobos, Emmer Péter gitárvirtuóz, Farnbauer Péter billentyűs, gitáros és még sokan mások. Sokszínűségét és zene iránti rajongását adja át a tanulóknak is.