• Literárno-dramatický odbor - Színjátszás szak

• Literárno - dramatický odbor

• Literárno dramatický je odbor, ktorý sa významnou mierou podieľa na všestrannom rozvoji osobnosti dieťaťa, najmä dramatickou hrou, ktorá je podstatnou zložkou dramatickej výchovy a je nepostrádateľnou činnosťou žiakov.

Deti začínajú prípravnou dramatickou výchovou, neskôr pribúdajú ďalšie predmety - slovesnosť a prednes, pričom sa venuje primeraná pozornosť aj pohybovej výchove.

Pre najmenšie detí ponúkame praktické skúsenosti v oblastiach, ako sú základy dramatickej tvorby, dramatickej slovesnosti pohyb, prednes, hlasová príprava a práca v súbore.

Vo vyšších ročníkoch preberieme aj ďalšie poznatky z dramatickej tvorby, štúdium rolí a umelecký prednes, ako aj prácu v súbore, hlasovú prípravu a prednes.

• Színjátszás

• Iskolánk színjátszás tagozata szeretne hozzájárulni az óvodás és iskolás korú gyerekek színművészet oktatásához, fejlesztéséhez, s ezt a kitűnő lehetőséget kínáljuk az Ön gyermekének is.

A gyermekek előkészítő drámaképzéssel kezdik, később más tantárgyakkal bővül a kínálat - szövegértelmezés és előadás, valamint mozgásfejelsztés a legfontosabbak közülük.

A legfiatalabb gyermekek számára gyakorlati tapasztalatokat kínálunk olyan területeken, mint a drámajátékok alapjai, szavalat, szövegdramatizálás, mozgás, a hangképzés és a társulati munka.

A magasabb évfolyamokban a drámajátékkal, a szerepjátékkal és a művészi szavalással, továbbá a társulati munkával és a hangképzéssel ismerkednek, valamint előadásokon vesznek részt.

• Stránku pripravujeme

Táto stránka sa zatiaľ pripravuje