• Výtvarný odbor

• Vo výtvarnom odbore ponúkame deťom naberanie skúseností s materiálmi. Chceme im dopriať „zašpiniť sa“, uvoľniť sa, vymýšľať, výtvarne sa vyjadriť, ale naučiť sa po sebe aj upratať.

Radosť z akcie a hry u mladších detí pomaly premieňame na cieľavedomú a tvorivú prácu a na zdokonaľovanie klasických aj výtvarných techník

Vyučovanie detí sa neobmedzuje iba na kresbu a maľbu, pravidelne sa vyrábajú grafiky, pracuje sa s hlinou, drôtom, textíliami, či sklom. Našim cieľom je podporiť vzťah detí k umeniu a rozvinúť v nich kreativitu.

Žiaci svoje zručnosti a vedomosti overujú nielen na hodinách, ale aj doma, v škole, v prácach pre komunitu, v ktorej žijú. Táto „praktická stránka“ ich tvorby je mimoriadne dôležité pri formovaní osobnosti jedinca.

Individuálne majú možnosť rozvíjať svoje remeselné zručnosti a svoje intelektuálne schopnosti..

• Képzőművészet szak

• Iskolánk képzőművészet tagozata szeretne hozzájárulni az óvodás és iskoláskorú gyerekek képzőművészet oktatásához, fejlesztéséhez, s ezt a kitűnő lehetőséget kínáljuk az Ön gyermekének is.

A vizuális nevelés fontos feladata az esztétikai nevelés, amelynek középpontjában a világ gazdagságának felfedeztetése, az érzéki tapasztalás érzékenységének (általában az esztétikai fogékonyságnak) a fejlesztése áll.

A vizuális nevelés különösen sokat tehet az önállóság, az alkotó magatartás kialakítása terén, segítik az önismeret, az önértékelés kialakulását, fejlesztik a koncentráló képességet, az önszabályozást is. A vizuális kultúra tanulási tartalmainak feldolgozása során gyarapszik a szókincs, árnyaltabbá válik a fogalmazás. A csoportos vagy projekt feladatok, a munkák közös értékelése ugyancsak fejleszti az anyanyelvi kommunikációt és a szocializációt. Az alkotó tevékenységek során megvalósuló ismeretszerzés, illetve ismeretfeldolgozás erőteljesen fejleszti az önálló tanulási képességeket.

• Naši žiaci sa počas výučby naučia tieto techniky výtvarného umenia:

•  Kresba

•  Maľba

•  Grafika

•  Textilné techniky

•  Maľovanie na sklo

•  Drôtovanie

•  Práca s papierom

•  Keramika

•  Práca s hrnčiarskou hlinou

•  Bábkarstvo

• Tanulóink az alábbi képzőművészeti technikákkal ismerkedhetnek meg:

•  Rajz

•  Festés

•  Grafika

•  Textil

•  Üvegfestészet

•  Fémművesség

•  Papírművészet

•  Kerámia

•  Agyagozás

•  Bábkészítés

• Výtvarné umenie - Képzőművészet

• A vizuális nevelés, jellemzően önállóságra késztető kreatív, saját érdeklődésre építő komplex hatású gyakorlati feladatokon keresztül valósul meg, amelyek során lehetőség nyílik különböző élmények és ismeretek integrálására, ami nagyban segítheti a motiváció, a kezdeményezőképesség és vállalkozói kompetencia kialakulását.

Fontos célja múltunk értékeinek felmutatása mellett mai életünk pozitív vonásainak felkutatása, a kortárs művészetek megismertetése, a fiatalokat ma érő számtalan spontán vizuális hatás közös élménnyé rendezése, hogy azok a fiatal generáció összetartozásának alapjává válhassanak.