• ZENÉS-TÁNCOS GÁLAMŰSOR - HODOBNO-TANEČNÝ GALAPROGRAM

• Szeretettel várunk minden érdeklődőt művészeti iskolánk Gálaműsorára és kiállításmegnyitójára 2022. május 28-án Marcelházára, 16:30 órai kezdettel.

Pozývame Vás na Galaprogram a vernisáž výstavy našej umeleckej školy dňa 28. mája 2022 o 16:30 v Marcelovej.

• ZENÉS-TÁNCOS GÁLAMŰSOR - HUDOBNO-TANEČNÝ GALAPROGRAM

• Szeretettel várunk minden érdeklődőt művészeti iskolánk Gálaműsorára és kiállításmegnyitójára 2022. május 22-én Nemesócsára, 16:30 órai kezdettel.

Pozývame Vás na Galaprogram a vernisáž výstavy našej umeleckej školy dňa 22. mája 2022 o 16:30 v Zemianskej Olči.

• MLTSZ kvalifikációs verseny - Kvalifikačná tanečná súťaž pod záštitou MLTSZ

• Április 30-án az Impression tánccsoportunk 2 szólistája részt vett az MLTSZ kvalifikációs versenyén Győrszentivánon. Horváth Lisa és Gyurenka Noémi saját alkotásaikkal szálltak versenybe nem kis sikerrel. Mindketten 1. helyen végeztek és a csoport történetében először "A" kategóriás besorolást kaptak magas pontszámuknak köszönhetően. Büszkék vagyunk rátok csajok!

Felkészítő tanár: Fatima Tárnok Chudá

Dňa 30. apríla sa dve sólistky našej tanečnej skupiny Impression zúčastnili kvalifikačnej tanečnej súťaže pod záštitou MLTSZ. Lisa Horváth a Noémi Gyurenka si svojou vlastnou tvorbou vytancovali 1. miesta, dokonca ich prvýkrát preradili z kategórie B do A vďaka vysokému počtu bodov. Baby sme na vás pyšní!

• Zene és tánc tagozatos tanulóink fellépése - Vystúpenie žiakov hudobného a tanečného odboru

• 2022. május 1-én művészeti alapiskolánk zene és tánc tagozatos tanulói a Komáromi Napok keretén belül felléptek a Tiszti Pavilon szabadtéri színpadán. A közönség egy nagyon színvonalas előadást láthatott. Műsorunk részeként az Oucha fúvószenekar is fellépett, melynek tagjaiként zene tagozatos növendékeink is bemutatták tudásukat.

Gratulálunk

mindnyájuknak és a felkészítő tanáraiknak is!

Fatima Tárnok Chudá, Kristína Szabóová, Sysy Tibi Bertók, Andrea Köles, Peter Emmer, István Szentesi

Dňa 1. mája 2022 v rámci Komárňanských dní vystúpili žiaci hudobného a tanečného odboru našej základnej umeleckej školy v amfiteátri Dôstojníckeho pavilónu. Diváci mali možnosť vidieť veľmi kvalitné predstavenie. V rámci nášho programu vystúpil aj dychový orchester Oucha, ktorého súčasťou boli aj naši žiaci hudobného odboru. Všetkým žiakom a ich pedagógom

gratulujeme

.

• Nyílt nap - Deň otvorených dverí

• 2022. április 30-án nyílt napot tartottunk művészeti iskolánkban. Az ide látogatókat színes program várta, képzőművészet, zene és tánc tagozatos tanáraink segítségével különböző technikákkal ismerkedhettek meg az érdeklődők. Az egész napos foglalkozásokon kipróbálhatták hangszereinket, tánctermünkben különféle stílusú táncokat, képzőművész tanáraink irányítása mellett pedig agyagozhattak, kipróbálták az üvegfestést, arcfestést, hajpánt készítését, a hidegzománc technikát, szövést és a gyöngyfűzést. Kiváló hangulatban egy tartalmas napot töltöttünk együtt.

Dňa 30. apríla 2022 sme v našej umeleckej škole mali deň otvorených dverí. Na návštevníkov čakal pestrý program, v ktorom sa mohli zoznámiť s rôznymi technikami za pomoci našich výtvarných, hudobných a tanečných pedagógov. Počas celého dňa si mohli vyskúšať naše hudobné nástroje, zatancovať si rôzne štýly tancov v našej tanečnej sále. Pod vedením našich výtvarných pedagógov si mohli vyskúšať prácu s hlinou, maľovanie na sklo, výrobu čeleniek, smaltovanie za studena, tkanie a korálkovanie. Strávili sme spolu príjemný deň v skvelej atmosfére.

• Showtime Dance Tour 2022

• 2022. április 30-án tánc tagozatos tanulóink a Showtime Dance Tour 2022 országos táncversenyen vettek részt Léván. A "Fade away" című koreográfiájukkal bronz minősítést értek el, amihez szívből gratulálunk.

Felkészítő tanár Adél

Dňa 30. apríla 2022 sa naši žiaci tanečného odboru zúčastnili tanečnej súťaže Showtime Dance Tour 2022 v Leviciach. S choreografiou "Fade away" získali bronzové umiestnenie, za ktoré im gratulujeme!

• Ifjú Tehetségek - Mladé talenty

• 2022. április 29-én az Ifjú Tehetségek kiállítás-sorozat keretén belül újabb 2 tehetséges képzőművész alkotásainak kiállításmegnyitójára került sor a Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola Galériájában. A kiállító művészek egyben művészeti iskolánk képzőművészet tagozatos tanárai: Mgr. Bukai Melinda és Bc. Börcs Liliana. A kiállítást ünnepélyesen Mgr. Czafrangó Sylvia, DLA grafikus és festőművész nyitotta meg. A kiállításmegnyitó kísérő zenéjét művészeti iskolánk zene tagozatos tanárai szolgáltatták, Mgr.art. Bertók Tibor és idősebb Bertók Tibor.

V rámci série výstav Mladé talenty sa 29. apríla 2022 v galérii Súkromnej základnej umeleckej školy Sylvie Czafrangóovej uskutočnila vernisáž výstavy diel ďalších 2 talentovaných umelkýň. Vystavujúcimi umelkyňami sú Melinda Bukaiová a Liliana Börcs, ktoré sú aj učiteľkami výtvarného odboru na našej umeleckej škole. Výstavu slávnostne otvorila grafička a maliarka Mgr. Sylvia Czafrangó, DLA. O hudobný sprievod na vernisáži výstavy sa zaslúžili učitelia hudobného odboru našej umeleckej školy Mgr.art. Tibor Bertók a starší Tibor Bertók.