• QUEEN – THE SHOW MUST GO ON!

tanečná show o Freddiem Mercurym / táncshow Freddie Mercury életéről

03. marca 2024 (nedeľa), 18.00, Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho, Komárno

2024. március 03. (vasárnap), 18.00, Egressy Béni Városi Művelődési Központ, Komárom (SK)

Účinkujúci / Közreműködők

Ivo Jambor (umelec Moravského divadla – Olomouc / az Olomouci Morva Színház művésze)

Dita Otevřelová (umelkyňa Moravského divadla – Olomouc / az Olomouci Morva Színház művésze)

Žiaci Tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Nových Zámkoch – Tanečný súbor Flames / Az Érsekújvári Művészeti Alapiskola tánc tanszakának növendékei – Flames Tánccsoport

Choreografia a réžia / Rendező és koreográfus: Róbert Balog

Vstupenky / Jegyek: https://ticket.mskskomarno.sk/.../queen-the-show.../228...

INFO: ticket@mskskomarno.sk, +421 905 892 579

• Tanulóink alkotásai - álarcok - Komárom - práce žiakov

• Álarcok

A komáromi kihelyezett tagozatunkon a farsangi időszak alatt képzőművészet tagozatos tanulóink gyönyörű álarcokat készítettek.

Pedagógus: Mgr. Bukai Melinda

Počas fašiangového obdobia si naši žiaci výtvarného odboru na elokovanom pracovisku v Komárne vyrobili krásne masky.

• Osztálykoncert - 2024.2.06 - Komárom

• Művészeti iskolánk komáromi kihelyezett tagozatán zene tagozatos tanulóink osztálykoncertjére került sor 2024. február 6-án.

Felkészítő tanárok: Kalmár Zsuzsa, Molnár Angelika DiS.art. és Mgr. Köles Andrea.

Dňa 6. februára 2024 sa na našom elokovanom pracovisku v Komárne uskutočnil triedny koncert žiakov. Účinkujúcich pripravili: Zuzana Kalmárová, Angelika Molnár a Andrea Köles.

• 2024. február 10 - Negyed - fellépés a borkóstolón

• 2024 február 10-én Negyeden művészeti iskolánk zene tagozatos tanulója, Fazekaš Ádám népdalokat énekelt a borkóstoló keretén belül. Két felkészítő tanára is volt: zene tagozatos tanárunk, Molnár Angelika DiS.art. és a negyedi Pongrácz Ágoston Alapiskola igazgatónője, Mgr. Krommel Gabriella.

Gratulálunk Ádámnak.

Dňa 10. februára 2024 na vínnom festivale v obci Neded Ádám Fazekaš, žiak hudobného odboru našej umeleckej školy, zaspieval ľudové piesne.

Pedagógovia: učiteľka hudobného odboru našej umeleckej školy Angelika Molnár DiS.art. a riaditeľka ZŠ Ágostona Pongrácza s VJM, Mgr. Gabriela Krommelová.

Adamovi srdečne blahoželáme.

• Hangszerbemutató - Perbete - Napraforgó Óvoda - 2024.2.13

• Zene tagozatos tanulóink Perbetén a Napraforgó Óvodába látogattak el, ahol hangszerbemutatót tartottak az óvodás gyerekeknek és szüleiknek. A „közönség“ nagyon élvezte a koncertet, mindenkinek megadatott a lehetőség, hogy kicsit a zongorához üljön, és a tanító bácsi segítségével kicsit megismerkedjen a hangszerrel. Tanulóink szereplése egyben osztálykoncert is volt. Felkészítő tanár: Kotlár József

Napraforgó Bölcsőde és Óvoda

Žiaci hudobného odboru našej umeleckej školy navštívili materskú školu Napraforgó v Pribete, kde predviedli deťom a ich rodičom malý koncert. Koncert sa "divákom" veľmi páčil, každý mal možnosť sadnúť si za klavír a s pomocou pána učiteľa sa s nástrojom trochu zoznámiť. Vystúpenie našich žiakov bolo zároveň triednym koncertom. Pedagóg: Jozef Kotlár

• Nyílt nap a gútai szakközépiskolában

• Képzőművészet tagozatos tanulóink 2024. február 6-án tanáraik kíséretében ellátogattak a gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolába. Az iskola nyílt napján lehetőségük volt bepillantást nyerni az iskola életébe és egyes tanórákra. Pedagógusaink: Mgr. Bukai Melinda, Bc. Szkukálek Tünde és PhDr. Kopócs Tibor

Dňa 6. februára 2024 navštívili žiaci výtvarného odboru našej umeleckej školy v sprievode svojich učiteľov Súkromnú strednú odbornú školu s VJM v Kolárove. V rámci dňa otvorených dverí školy mali možnosť nahliadnuť do života školy a niektorých vyučovacích hodín. Pedagógovia: Mgr. Melinda Bukaiová, Bc. Tünde Szkukáleková a PhDr. Tibor Kopócs.

• Workshop - Léva - 2024. január 20

• Művészeti iskolánk tánc tagozatos pedagógusa, Kartai Adél, diáklányaival egy képességfejlesztő workshopon vett részt, amit a Showtime versenyek vezetője szervezett Léván, 2024. január 20-án. Az oktató Simkó Andrea, nemzetközi pontozóbíró, tornász, volt olimpiai versenyző volt Budapestről. Nagyon hasznos információkat kaptak az órákon, a lányok becsületesen gyakoroltak, ügyesen követték az utasításokat, és így kellemesen el is fáradtak.

Köszönjük a lehetőséget Kluch Lenkének és Simkó Andreának.

Tanulóink: Tímea Baloghová, Gajdáč Lara, Kováč Anna, Rostás Anna.

Dňa 20. januára 2024 v Leviciach, žiačky tanečného odboru našej umeleckej školy v sprievode p. učiteľky Adél Kartai, sa zúčastnili na workshope, ktorý zorganizovala manažérka súťaží Showtime. Inštruktorkou bola Andrea Simkó, medzinárodná porotkyňa, gymnastka, bývalá olympionička z Budapešti. Na hodinách získali veľmi užitočné informácie, študentky poctivo cvičili, šikovne sa riadili pokynmi a na konci dňa boli príjemne unavené.

Ďakujeme Lenke Kluchovej a Andrei Simkó za príležitosť.

Žiačky: Tímea Baloghová, Lara Gajdáčová, Anna Kováč, Anna Rostás

• „Szegény ember vízzel főz...“ című néprajzi kiállítás - slávnostné otvorenie etnografickej výstavy „Chudobný z vody varí...“

• Meghívó:

NAGYSZOMBATI  KERÜLETI  ÖNKORMÁNYZAT

CSALLÓKÖZI  MÚZEUM, DUNASZERDAHELY

RÓMER FLÓRIS MŰVÉSZETI ÉS TÖRTÉNETI MÚZEUM

Tisztelettel meghívják Önöket a „Szegény ember vízzel főz...“

című néprajzi kiállítás ünnepélyes megnyitójára, amelyre 2024.02.15-én (csütörtökön)

17.00 órakor kerül sor a dunaszerdahelyi Csallóközi Múzeum kiállítási csarnokában.

A kiállítás 2024.03.09-ig látogatható.

Mindnyájukat szeretettel várjuk.

Pozvánka:

TRNAVSKÝ  SAMOSPRÁVNY  KRAJ

ŽITNOOSTROVSKÉ MÚZEUM V DUNAJSKEJ STREDE

UMELECKÉ A HISTORICKÉ MÚZEUM RÓMERA FLÓRISA

Vás úctivo pozývajú

na slávnostné otvorenie etnografickej výstavy „Chudobný z vody varí...“

ktorá sa koná  dňa 15.02.2024  (vo štvrtok) o 17.00 hod. vo výstavnom pavilóne

Žitnoostrovského múzea v Dunajskej Strede.

Výstava potrvá do 09.03.2024

Tešíme sa na Vašu účasť.